ser-2

Yerel Arama Motorlarının Etkili Kullanımı

Arama Motorunun Etkin Kullanımı

Firmanıza ulaşmak çok kolay olmalı.
Google Yerel ve yerel iş rehberlerine kaydolmak etrafınızda bulunan potansiyel müşteri kitlesinin size internet aracılığı ile ulaşmasını sağlar. Bizim hizmetimiz firmanızın Google Yerel gibi arama motorlarında ilk sayfada çıkmasını sağlamaktır. Bu sayede potansiyel müşterileriniz iletişim bilgilerinize(adres, telefon, web adresi vs.) ulaşarak internet üzerinden siparişlerini verebilme şansına sahip olurlar. Çok küçük bir dokunuş ile karlılığınızı büyük oranda arttıracaksınız. Bu hizmetimiz aynı zamanda yell, yelp, foursquare ve tripadvisor gibi sitelerde de yer almanızı sağlayacaktır.

SEOBu hizmeti sizlere sunmak için öncelikle web sitenizi derinlemesine inceliyor ve arama motorlarında yer alış sıranızı etkileyebilecek tüm faktörleri tek tek değerlendirip size web sitenizin popülerliğini arttıracak teklifler sunuyoruz.

Google Rehber’in etkili kullanımı olmazsa olmazlarımızdan; firmanızı haritalar kategorisinde sürekli en üst sıralarda çıkarıyoruz. Daha önceden Google Yerel İş Merkezi olarak bilinen Google Rehber’de şehir ya da ilçe ismi yazılarak arama yapıldığında en üst sıralarda yer almanız mümkün. Google Rehber bu sıralamaya web sitelerinin tıklanma sayısına bakarak karar verir ve maalesef ki Google Rehber de görüntülenebilecek firma sayısı var olan firma sayısından çok daha azdır. Bu nedenledir ki Google Yerel bu listelemeyi yaparken bir algoritma kullanır. İşte bizim devreye girdiğimiz nokta da budur. Google Yerel’ in kullandığı algoritmanın özelliklerinden faydalanarak firmanızın bu listede daha sık ve daha üst sıralarda yer almasını sağlamak bizim size sunduğumuz hizmetlerden biridir.

Google Yerel i daha etkili biçimde kullanmanızı sağlamak için firmanızı listeleyen diğer web sitelerini tek tek kontrol edip her bir web sitesinin firmanız ile ilgili doğru ve güncel bilgiler içerip içermediğinden emin oluyoruz. Bunun yanı sıra firmanızın isminin geçtiği diğer web siteleri için genel bir içerik ve değerlendirme hazırlayıp müşterilerinizin size en kısa yoldan ulaşmasına yardımcı oluyoruz.Biz de genel ve yerel yorum ve bilgi web siteleri için içerik oluşturmak.

banner1

Arama Motorlarının Etkili kullanımı servisimiz ile sanal ortamdaki başarınızı garantileyin.
Yerel arama motoru optimasyonu, arama motoru üzerinden uzun süreli başarı isteyen her işletme ve marka için en önemli unsurlardan birisi haline gelmektedir.


Bundan bizim son araştırmamız olan Arama Motoru Optimasyonu Uygulanmasında En İyi Rehberde bahsedilmektedir. Bu geniş kapsamlı rapor, dijital pazarlama alanında çalışan, yerel arama motoru optimasyonu acentesi atamak isteyen veya daha iyi bir arama motoru sıralamasını güvenceye almaya çalışan herhangi birisi için paha biçilemez niteliktedir.


Son zamanlarda yerel arama motoru optimasyonuna yeni başlayanların bilmesi gereken temel becerileri açıkladım fakat bu bilgiler ‘yerel arama motoru optimasyonunu’ içermiyordu.
Burada sizlere yerel arama motoru optimasyonun ne olduğu ve çevrim dışı işletmenizi çevrim içi arayanlar için nasıl kullanılacağına dair rehber niteliğinde açıklamalar yapacağım.


Yerel arama motoru optimasyonu nedir?


Yerel arama motoru optimasyonu son birkaç yılda, özellikle akıllı telefonların kullanımının artması ve bağlanırlığın daha da iyiye gitmesiyle büyük oranda gelişti. Organik arama motoru optimasyonu ile birçok benzer yanı olsa da, yerel arama motoru optimasyonu oldukça farklıdır.
Yerel arama motoru optimasyonu arama yapan kişinin mevcut konumuna dayalı olarak ilgili sonuçların sağlanmasına odaklanır. Eğer şu an masaüstü bilgisayarımdan “en iyi biftek restoranı” için araştırma yaparsam, Google bana en yakın olan yerlerle ilgili sonuçlar sağlayacaktır.Akıllı telefonumdan araştırma yapmam halinde de benzer sonuçları alırım.
2011’de mobil sorguların %40’ının yerel arama niyetinde olduğu ortaya çıkmıştır. 2013’te Fresh Egg’e göre her beş kişiden dördü yerel bilgi almak için akıllı telefonunu kullanmıştır. Üç kişiden ikisi sonuca göre doğrudan hareket etmiştir, üç kişiden birisi ise alım yapmaya gitmiştir.


Google aynı zamanda, ABD’de mobil sorgulardan üçte birinin şu anda “yerel” olduğunu ve insanların %87’sinin gidecekleri yerler için telefonunu kullandığını ortaya koymuştur. Google mobil kullanıcıların %95’inin telefonlarında yerel bilgi aradıklarını ve ana işlevin arama ya da işletme ziyareti olduğunu açığa çıkarmıştır.

Bizde sahip olukları geniş miktarda veriyi kullanarak en yaygın bilgiyle kullanıcılara hizmet etmek için Google ve diğer arama motorlarını teminen, yerel dayanaklı sonuçlar giderek daha da yaygın hale gelmektedir.Yerel aramayı optimize etmek için neler yapabilirsiniz?İşte size internet sitenizi daha yerel dostu hale getirmeniz için birkaç öneri.
İşletmeniz için Google Rehber
Yapmanız gereken ilk şey bu olacaktır.


İşletme sayfanız için Google Rehber talep edin ve iletişim bilgileri, açık olduğu saatler adres, iletişim ayrıntılarının tamamlanmış olduğundan emin oldun. Esasen tüm profilinizin tamamlanmış olduğundan emin olun.


Siteniz hakkında kategori bilgisi sağlamak Google’a işinizin konusu hakkında daha iyi bir fikir verir ve işletmenizin ne yaptığına dair ilgili olduğunuz yerelleşmiş arama için sinyal oluşturur.


İşletmenizi aramalarda ve haritada göstermenin en kolay yolu budur.
Google+ Yerel


Sonrasında Google Rehber sayfanızı, Google + Yerel sayfasına bağlantılamanız gerekmektedir. Bu sayfa daha çok sosyal etkileşim odaklıdır. Değerlendirmeleri, restoranlar hakkında bilgileri, resimleri ve gönderileri ön plana çıkarır ve ayrıca kullanıcılar da resimlere, videolara, yorumlara erişebilir.


Google Yerel sonuçları o kadar dominedir ki diğerlerini bulmak için uzun bir süre aşağı kaydırmanız gerekecektir. Müşterilerin harita ile doğrudan araması halinde, Yerel kayıtlar daha da domine olacaktır.


Google+ Yerel sayfanızı oluştururken aşağıdakileri yaptığınızdan emin olun:1. Anahtar kelimeleri kaynak kullanarak işletmeniz hakkındaki bilginin kopyasını optimize edin
Sayfanın başlığı marka ismini, hedeflenen anahtar kelimeyi ve lokasyonu içermelidir. Doğal olmayan bir izlenim yaratan sayfa ya da meta tanımı oluşturmadan başarıya ulaşmak mümkün olmalıdır çünkü hedef, hem kullanıcılar hem de arama motorları için optimize etmek olmalıdır.


2. Başlıkta anahtar kelimeleri kaynak kullanın
İşletmenizde olması halinde ‘restoran’ kelimesini dahil etmeyi unutmayın.


3. Listelemenizin doğru kategoriyle ilişkilendirildiğinden emin olun
‘Çin restoranları’, ‘restoranlar’ kategorisinden daha ilgili bir kategoridir.


4. Şema yükseltme
Potansiyel müşterileriniz için daha çekici tekliflerde bulunmak için çokça araç ekleyin.
Şema yükseltmenin nasıl kullanılacağı üzerine ayrıntılı rehber işte buradadır.  


5. Bahsettiğiniz her yerdeki formatla uyum içerisinde adresinizi ekleyin
İAT (isim, adres, telefon numarası) alıntıları yerel arama motorunda sıralamada kilit faktörlerdendir. İlgili ve yetkili internet sitelerindeki İAT alıntıları, tıpkı bağlantılar gibi daha fazla değer sağlar.


Açık bir şekilde belirtilen İAT bilgisi, sizin görünürlüğünüzü arttıracak lokasyonla alakalı bir işletme olduğunuzun önemli bir işareti olarak iş görür.


6. Müşterilerinizi değerlendirme bırakmaya teşvik edin
Değerlendirmeler yerel arama motoru optimasyonu sıralamasında en büyük etmendir ve genellikle organik arama motoru optimasyonundaki bağlantılar ile kıyaslanır.


Değerlendirmelerle olan listelemeler dikkat çekicidir ve bu yüzden müşterilerinizi değerlendirme bırakmaya teşvik etmek başarı şansınızı arttıracaktır – ve tabi ki bu değerlendirmeler olumluysa faydalı olacaktır. Yemeklerinizin berbat olması halinde arama motoru optimasyonu size yardımcı olamaz.


7. Fiziksel lokasyonlarının her birisi için listeleme oluşturun
Yerel olarak arama yapıldığında bu durum insanlara en yakın şubeler için doğru ayrıntıları verecektir ve sıralamaları arttırmak için işletmelere daha fazla fırsat sunacaktır.
Yerel aramalarda daha görünür olabilmek için internet sitenizde sayfalarınızı optimize edebilirsiniz…


Sayfa üzerinden yerel arama motoru optimasyonu


İnternet sitenizde yerel sayfaları optimize ederken, sayfada adresin
(uygun bir formatta), içerikle ilgili lokasyonun ve de sayfanın başlık etiketininin bulunması oldukça önemlidir.


Sayfanın başlık etiketi marka ismini, hedeflenen anahtar kelimeyi ve lokasyonu ön plana çıkarmalıdır. Aynı zamanda sayfanın meta tanımıyla bunun hakkında düşünmelisiniz.
Yalnızca bir adresinizin olması halinde, ilave kaynak olarak alt bilgi de sunabilirsiniz.
‘Bizimle iletişime geçin’ sayfasına ya da yerel rehber sayfalarına harita yerleştirmek yerel arama motoru optimasyonu sıralamasında size yardımcı olabilir çünkü işletmenin nerede konumladığını daha iyi anlatmaktadır.


Kullanıcıların% 75’i ilk sayfası- Markshare.Hitlink.com Ekim 2010’da geçmiş kaydırma yok

SEO
75%

Tüketicilerin% 85’i yerel online arama hizmetlerin-Searchengineland 2010

SEO
85%