FİRMANIZIN FACEBOOK REKLAMLARI NİÇİN ÖNEMLİ?

FİRMANIZIN FACEBOOK REKLAMLARI NİÇİN ÖNEMLİ?

Yüzlerce iş yeri sahibi ve pazarlamacı Facebook reklamlarının gücünden yararlanmaktadır bunu siz de yapmalısınız. Eğer bir firma sahibi olarak Facebook reklamlarının etkisi ile ilgili hala şüpheniz varsa o zaman niçin Facebook da reklam yayınlamanın etkili olduğu ile ilgili aşağıdaki sebepleri okumalısınız.
#1 Çünkü Facebook 1,150,000,000 KULLANICI ile en ünlü sosyal medya platformudur
Bu sayının sadece bir bölümünün bile parmaklarınızın ucunda olduğunu düşünebiliyor musunuz? Sağlam bir sosyal medya pazarlama planı ile kaç takipçiye ya da hayrana ulaşabileceğinizi düşünün.
#2 Çünkü hedef kitleye yönelik pazarlama yapabilirsiniz
Size farkli gruplara hitab etme şansi sağlar örneğin, belirli yaş gruplari, cinsiyet, iş alani, eğitim, ilgi alani ve daha birçoğu… Bu seçeneklerle bir şirket sahibinin ya da pazarlamacının sahip olabileceği en güçlü araca sahip olmuş olursunuz. Hedef kitlenize yönelik bir pazarlama kampanyası yaratma şansınız olur. Facebook Pazarlama platformunu kullanmanız size büyük fayda sağlar ve bu firmanızı geliştirmek için gerekli olan #1 numaralı hedefimizdir.
#3 Çünkü Facebook Yerli ve Yabancı Hedef Kitlesine Ulaştırır
Yeni bir kampanya yaratırken hedefinizdeki 1 numaralı ülkeyi ya da birden çok ülkeyi aynı anda hedef alabilirsiniz. Firmanız ne kadar çok hedef kitleye ulaşabilme şansına sahip olursa o kadar iyidir.
#4 Çünkü Facebook Sağdık Hayran Kitlesi Oluşturmanızı Sağlar
Karşilikli bir güven ilişkisi ve biriritibat zinciri oluşturun. Facebook sayesinde müşterilerinizle doğrudan iletişime geçebilir ve bağlantı kurabilirsiniz. Bunun sonucunda bir irtibat zinciri oluşturur ve karşılıklı güven ilişkisi içerisinde olursunuz.Yapılan araştırmalara göre kişiler güvendikleri firmaları desteklemeye daha yatkın olurlar ve Facebook sayasinde bu güveni kazanabilirsiniz.
#5 Çünkü Facebookta Reklam Yapmak Nispeten Daha Hesaplıdır
Firmaniz adina bir sayfayi bedava yaratabilirsiniz. Hayranlarinizi ve takipçilerinizi kendinize çekmeye başlayin. Eğer facebook pazarlama potansiyelinizi bir kademe daha yukari taşimayi düşünmeye başladiysaniz para ödeyerek reklamlar vermeye başlayabilirsiniz. Tamamen firmanızın istek ve ihtiyaçları çerçevesinde hazırlayabileceğiniz, firmanıza özel pazarlama kampanyası bütçeniz doğrultusunda şekillendirilebilir ve firmanız için en hesaplı yöntemdir.
#6 Çünkü Facebook Çok Amaçlı Promosyonlar Sunar
Facebook hayran sayfanizi kullanarak duyurularinizi yapabilirsiniz. Facebook ile yapabilecekleriniz sadece bir sayfa yaratıp hayranlarınızla iletişime geçmekle sınırlı değildir. Site size özel promosyonlar yapma hakkı da tanır ki bu da sayfanıza daha çok ilgi ve beğeniyi çekebilmeniz anlamına gelir.
#7 Çünkü Facebook da Çok Amaçlı Uygulamalar Bulunmaktadır
Facebook size firmanız için bir sayfa yaratmanın çok ötesinde olanaklar tanır. Sayfanızı ihtiyaçlarınız ve işinizin gereklilikleri çerçevesinde yükleyebileceğiniz bir çok uygulama ile süsleyebilirsiniz.İşte bunlarda bazıları:

  • kapsamli web sayfa uygulamalari
  • sabit html uygulamalari
  • e-ticaret uygulamalari
  • youtibe uygulamalari
  • kupon uygulamalari

#8 Çünkü Facebook En üst Düzeydekileri Buluşturur
Facebook küçük ölçekli firmaların büyük ölçekli firmalar ile rekabet yapabileceği bir ortam oluşturur. Facebook SİZİ HEDEF KİTLENİZ İLE BULUŞTURUR, VE BU BULUŞMA İLE HEDEF KİTLENİZ MÜŞTERİLERİNİZE DÖNÜŞÜR. HEDEF KİTLENİZ FACEBOOKTA SİZİ BEKLİYOR, ŞİMDİ HAREKETE GEÇİN!  

880dd0cb3286049c65ee47d4e9a8a1d2 İnfografiği büyük görmek için üstüne tıklayınız